Äppelviken

Kvänum Äppelviken

Alviksvägen 49
SE-167 53 Bromma
+46 8 5510 5700
Öppettider:
Tisdag–Fredag11.00– 16.00

Vi har stängt Midsommarafton.

VägbeskrivningKundresan

Kontakta oss

Favoriter

Det här är jag intresserad av

Bifoga fil

Fyll i dina uppgifter

Jag accepterar integritetspolicyn
Du har inga favoriter än. Klicka på den här ikonenpå ett kök, badrum eller förvaring för att lägga till i dina favoriter.

Stockholm Äppelviken

Varmt välkomna till vårt flagship showroom i Bromma. Ta en kopp och låt dig inspireras av 9 sköna och anslående miljöer i klassisk och modern stil på 200 kvm. Här finner du ett representativt urval av våra koncept Real Classic, Modern Classic och Contemporary. Vi hjälper er att ta fram inredning för era unika förutsättningar och behov – från kök, till sovrum, dressing room, badrum, bibliotek mm.

För trygghet och professionalitet har vi ett nära samarbete med utvalda hantverkare, de säkerställer att slutresultatet blir till perfektion.

Utställningen förnyas kontinuerligt. Kontakta oss gärna för att boka ett möte med våra erfarna inredare. Har du inte vägarna förbi, så ses och hörs vi digitalt.

Välkommen och känn dig som hemma!

Miljöer i vårt Showroom:

KÖK
Real Classic – Karleby Klippa
Real Classic – Sparre Dunvit
Real Classic – Broby Rökgrå
Modern Classic – Steneby Åska och Rain
Contemporary – Brahe och Ramel, ek Hazel och Cumulus (Spira)
Contemporary – Ramel Storm, Lindö Kalk och ek Vitbonad

FÖRVARING/BAD
Real Classic – Palazzo ek Chocolate
Modern Classic – Dalby Mistral
Contemporary – Brahe rökt ek Kaffe

Vårt team

Helena Becker

Inredare

helena.becker@kvanum.com

Annelie Broberg

Inredare

annelie.broberg@kvanum.com

Wilma Enbuske

Inredare

wilma.enbuske@kvanum.com

Kerstin Granvik

Inredare

kerstin.granvik@kvanum.com

Emma Larsson

Inredare

emma.larsson@kvanum.com

Linda Von Plauen

Inredare

linda.vonplauen@kvanum.com

Birgitta Silfverberg

Inredare

birgitta.silfverberg@kvanum.com

Jessica Wikström Nicander

Showroom Host

jessica.wikstromnicander@kvanum.com

Maja Norrbelius

Inredare

Maja.Norrbelius@kvanum.com

Helena Becker

Inredare

helena.becker@kvanum.com

Annelie Broberg

Inredare

annelie.broberg@kvanum.com

Wilma Enbuske

Inredare

wilma.enbuske@kvanum.com

Kerstin Granvik

Inredare

kerstin.granvik@kvanum.com

Emma Larsson

Inredare

emma.larsson@kvanum.com

Linda Von Plauen

Inredare

linda.vonplauen@kvanum.com

Birgitta Silfverberg

Inredare

birgitta.silfverberg@kvanum.com

Jessica Wikström Nicander

Showroom Host

jessica.wikstromnicander@kvanum.com

Maja Norrbelius

Inredare

Maja.Norrbelius@kvanum.com

01 / 09

Hovleverantor logo
Kontakta oss
Svenska
EnglishSvenskaDanskNorsk